Definicja Rozdzielcza Skrzynia. Co znaczy przekładnia użytkowana w autach o napędzie na więcej niż.
skrzynia rozdzielcza co to jest

Czy przydatne?

Definicja Rozdzielcza Skrzynia

Co znaczy SKRZYNIA ROZDZIELCZA: Skrzynia rozdzielcza to przekładnia użytkowana w autach o napędzie na więcej niż jedną oś, w tym oczywiście w samochodach terenowych. Skrzynia rozdzielcza służy do rozdziału momentu obrotowego na poszczególne osie albo do wyboru osi, na którą ma trafiać cały napęd. Rozdział ten dokonywany jest dzięki centralnego systemu różnicowego lub bezpośrednio poprzez kierowcę (mechanicznie bądź elektronicznie), który dokonuje wyboru, na ile osi ma być przenoszony obecnie napęd.Skrzynia rozdzielcza jest zlokalizowana w bezpośrednim sąsiedztwie skrzyni biegów, z którą jest połączona, regularnie obie skrzynie znajdują się w jednej obudowie.w razie samochodów przydzielonych do jazdy w terenie skrzynia rozdzielcza regularnie jest zaopatrzona dodatkowo w reduktor (mówimy wówczas o skrzyni rozdzielczo-redukcyjnej). Te dodatkowe przełożenia terenowe, które zapewniają większy okres obrotowy, lecz mniejszą szybkość, załączane są przeważnie dzięki oddzielnej dźwigni.

Definicja S Tronic:
Co to jest zautomatyzowana 6-stopniowa przekładnia mechaniczna posiadająca podwójne sprzęgło. Zmiana przełożeń dzieje się automatycznie albo ręcznie. To jest odpowiednik skrzyni DSG w Audi. Dwusprzęgłowa skrzynia rozdzielcza.
Definicja Silniczki Wycieraczek:
Co to jest elektrycznie, dzięki którym możliwa jest robota wycieraczek. System ten złożona jest z silnika elektrycznego, przekładni zębatej i układu drążków, które poruszają ramionami wycieraczek. Producenci skrzynia rozdzielcza.
Definicja Słupki:
Co to jest konstrukcyjny nadwozia samochodu, które mają zwiększyć sztywność nadwozia i wykorzystywane także do mocowania do nich drzwi i szyb. Słupki w samochodach określane są kolejnymi literami alfabetu (A, B skrzynia rozdzielcza.
Definicja Skrzynia Korbowa:
Co to jest zwana także kadłubem silnika, to dolna część bloku silnika spalinowego, gdzie znajduje się takie podzespoły jak wał korbowy czy korbowód. Od dołu ograniczona jest miską olejową, zaś od góry skrzynia rozdzielcza.

Czym jest Skrzynia rozdzielcza znaczenie w Słownik na S .

  • Dodano:
  • Autor: