Definicja Rozdzielcza Skrzynia. Co znaczy przekładnia użytkowana w autach o napędzie na więcej niż.
skrzynia rozdzielcza co to jest

Czy przydatne?

Definicja Rozdzielcza Skrzynia

Co znaczy SKRZYNIA ROZDZIELCZA: Skrzynia rozdzielcza to przekładnia użytkowana w autach o napędzie na więcej niż jedną oś, w tym oczywiście w samochodach terenowych. Skrzynia rozdzielcza służy do rozdziału momentu obrotowego na poszczególne osie albo do wyboru osi, na którą ma trafiać cały napęd. Rozdział ten dokonywany jest dzięki centralnego systemu różnicowego lub bezpośrednio poprzez kierowcę (mechanicznie bądź elektronicznie), który dokonuje wyboru, na ile osi ma być przenoszony obecnie napęd.Skrzynia rozdzielcza jest zlokalizowana w bezpośrednim sąsiedztwie skrzyni biegów, z którą jest połączona, regularnie obie skrzynie znajdują się w jednej obudowie.w razie samochodów przydzielonych do jazdy w terenie skrzynia rozdzielcza regularnie jest zaopatrzona dodatkowo w reduktor (mówimy wówczas o skrzyni rozdzielczo-redukcyjnej). Te dodatkowe przełożenia terenowe, które zapewniają większy okres obrotowy, lecz mniejszą szybkość, załączane są przeważnie dzięki oddzielnej dźwigni.

Definicja Serwo Hamulca:
Co to jest wspomagająca pompę hamulcową w przepływie płynu hamulcowego do przedmiotów układu hamulcowego przy kołach pojazdu. Serwo to układ wspomagania tego procesu przy udziale podciśnienia działającego na skrzynia rozdzielcza.
Definicja Stabilizator:
Co to jest elastyczny obiekt układu zawieszenia, który może być użytkowany tylko na przedniej, tylko tylnej bądź na obu osiach. Jego kluczowym zadaniem jest zapobieganie przechyłom pojazdu w trakcie jazdy na skrzynia rozdzielcza.
Definicja Słupki:
Co to jest konstrukcyjny nadwozia samochodu, które mają zwiększyć sztywność nadwozia i wykorzystywane także do mocowania do nich drzwi i szyb. Słupki w samochodach określane są kolejnymi literami alfabetu (A, B skrzynia rozdzielcza.
Definicja Świeca Zapłonowa:
Co to jest jeden z głownych przedmiotów układu zapłonowego w silniku zasilanym benzyną (lecz również LPG, CNG, bioetanolem). Jej zadaniem jest doprowadzenie do wyładowania elektrycznego w komorze spalania skrzynia rozdzielcza.

Czym jest Skrzynia rozdzielcza znaczenie w Słownik na S .

  • Dodano:
  • Autor: