Definicja Rozdzielcza Skrzynia. Co znaczy przekładnia użytkowana w autach o napędzie na więcej niż.
skrzynia rozdzielcza co to jest

Czy przydatne?

Definicja Rozdzielcza Skrzynia

Co znaczy SKRZYNIA ROZDZIELCZA: Skrzynia rozdzielcza to przekładnia użytkowana w autach o napędzie na więcej niż jedną oś, w tym oczywiście w samochodach terenowych. Skrzynia rozdzielcza służy do rozdziału momentu obrotowego na poszczególne osie albo do wyboru osi, na którą ma trafiać cały napęd. Rozdział ten dokonywany jest dzięki centralnego systemu różnicowego lub bezpośrednio poprzez kierowcę (mechanicznie bądź elektronicznie), który dokonuje wyboru, na ile osi ma być przenoszony obecnie napęd.Skrzynia rozdzielcza jest zlokalizowana w bezpośrednim sąsiedztwie skrzyni biegów, z którą jest połączona, regularnie obie skrzynie znajdują się w jednej obudowie.w razie samochodów przydzielonych do jazdy w terenie skrzynia rozdzielcza regularnie jest zaopatrzona dodatkowo w reduktor (mówimy wówczas o skrzyni rozdzielczo-redukcyjnej). Te dodatkowe przełożenia terenowe, które zapewniają większy okres obrotowy, lecz mniejszą szybkość, załączane są przeważnie dzięki oddzielnej dźwigni.

Definicja Światła Tylne:
Co to jest za zadanie wywołać, aby poruszający się auto był widoczny poprzez innych uczestników ruchu drogowego. Pośród świateł, jakie znajdują się w tylnej części auta obowiązkowo powinny się znajdować skrzynia rozdzielcza.
Definicja SIPS:
Co to jest Protection Mechanizm, mechanizm bezpieczeństwa zapewniający ochronę w razie uderzeń bocznych. Mechanizm ten jest odpowiedzialny za pochłonienie jak największej energii z uderzeń bocznych. Jego skrzynia rozdzielcza.
Definicja Świeca Żarowa:
Co to jest do uruchomienia silnika, a użytkowane są w jednostkach wysokoprężnych, w odróżnieniu do silników benzynowych i użytkowanych w nich świec zapłonowych. Świece żarowe działają podobnie jak grzałka skrzynia rozdzielcza.
Definicja Spryskiwacz:
Co to jest system składający się najczęściej z elektrycznej pompki, zbiorniczka i przewodów, którego zadaniem jest rozpryskiwanie płynu do spryskiwaczy (ewentualnie wody) na daną powierzchnię w celu usunięcia skrzynia rozdzielcza.

Czym jest Skrzynia rozdzielcza znaczenie w Słownik na S .

  • Dodano:
  • Autor: