Do czego Rozdzielcza Skrzynia. Co znaczy przekładnia użytkowana w autach o napędzie na więcej niż.
rozdzielcza skrzynia co to jest

Czy przydatne?

Rozdzielcza Skrzynia w samochodzie

Co znaczy SKRZYNIA ROZDZIELCZA: Skrzynia rozdzielcza to przekładnia użytkowana w autach o napędzie na więcej niż jedną oś, w tym oczywiście w samochodach terenowych. Skrzynia rozdzielcza służy do rozdziału momentu obrotowego na poszczególne osie albo do wyboru osi, na którą ma trafiać cały napęd. Rozdział ten dokonywany jest dzięki centralnego systemu różnicowego lub bezpośrednio poprzez kierowcę (mechanicznie bądź elektronicznie), który dokonuje wyboru, na ile osi ma być przenoszony obecnie napęd.Skrzynia rozdzielcza jest zlokalizowana w bezpośrednim sąsiedztwie skrzyni biegów, z którą jest połączona, regularnie obie skrzynie znajdują się w jednej obudowie.w razie samochodów przydzielonych do jazdy w terenie skrzynia rozdzielcza regularnie jest zaopatrzona dodatkowo w reduktor (mówimy wówczas o skrzyni rozdzielczo-redukcyjnej). Te dodatkowe przełożenia terenowe, które zapewniają większy okres obrotowy, lecz mniejszą szybkość, załączane są przeważnie dzięki oddzielnej dźwigni.

Co znaczy Świeca Zapłonowa:
Porównanie jeden z głownych przedmiotów układu zapłonowego w silniku zasilanym benzyną (lecz również LPG, CNG, bioetanolem). Jej zadaniem jest doprowadzenie do wyładowania elektrycznego w komorze spalania skrzynia rozdzielcza co znaczy.
Krzyżówka Sonda Lambda:
Dlaczego jest ogniwo elektryczne, które posiada wartość napięcia zależną od zawartości tlenu w spalinach. Dlatego urządzeniu gazy wydalane poprzez układ wydechowy są mniej szkodliwe. Pomiar stężenia tlenu w skrzynia rozdzielcza krzyżówka.
Co to jest Świeca Żarowa:
Jak lepiej do uruchomienia silnika, a użytkowane są w jednostkach wysokoprężnych, w odróżnieniu do silników benzynowych i użytkowanych w nich świec zapłonowych. Świece żarowe działają podobnie jak grzałka skrzynia rozdzielcza co to jest.
Słownik Sworzeń Wahacza:
Kiedy Sworzeń wahacza jest elementem wahacza, który przykręcony jest do zwrotnicy koła. W zawieszeniach wielowahaczowych występuje oczywiście przy jednym kole sporo wahaczy. Producenci: Tencar skrzynia rozdzielcza słownik.

Do czego służy Skrzynia rozdzielcza w samochodzie Jak działa S .

  • Dodano:
  • Autor: