Definicja Tiptronic. Co znaczy skrzyni biegów, która daje sposobność zmiany sekwencyjnej. Kierowca.
tiptronic co to jest

Czy przydatne?

Definicja Tiptronic

Co znaczy TIPTRONIC: To jest rodzaj automatycznej skrzyni biegów, która daje sposobność zmiany sekwencyjnej. Kierowca posiada sposobność jazdy w trybie automatycznym "D", ale do dyspozycji posiada również tryb manualny. W trybie manualnym zmiana biegów następuje sekwencyjnie, a więc po kolei bez możliwości ominięcia poszczegółnego biegu.Nazwa Tiptronic stosowana jest w języku potocznym do ustalenia innych skrzyni automatycznych z możliwością ręcznej zmiany biegów, które użytkowane są przeznych poprzez konkurenyjnych producenów. Tiptronic jest nazwą towarową spółka Porsche, która udzieliła licencji dla spółek takich jak Volkswagen czy Audi.

Definicja TDI:
Co to jest Injection, technologia zastrzeżona poprzez grupę VAG. To jest silnik wysokoprężny zasilany bezpośrednim wtryskiem do komory spalania. Silniki tego typu są spotykane w samochodach marki Volkswagen tiptronic.
Definicja Tuleja Cylindrowa:
Co to jest to część silnika spalinowego, gdzie porusza się tłok. Występują dwa typy tulei cylindrycznej - mokra i sucha. W razie tej pierwszej tuleja cylindryczna ma kontakt z płynem chłodzącym, zaś o tulei tiptronic.
Definicja Tarcze Hamulcowe:
Co to jest tym elementem, który bezpośrednio przyczynia się do wyhamowania pojazdu, w rezultacie tarcia o nie klockami hamulcowymi. Dzięki swoim właściwościom (mniejsza masa, lepsza wydajność, mniejsza tiptronic.
Definicja Tempomat Aktywny:
Co to jest zaawansowana wersja konwencjonalnego tempomatu umożliwiającego utrzymywanie stałej prędkości. Wersja czynna pozwala na dynamiczną zmianę ustawionej prędkości w relacji do warunków drogowych. Tempomat tiptronic.

Czym jest Tiptronic znaczenie w Słownik na T .

  • Dodano:
  • Autor: