Definicja Tiptronic. Co znaczy skrzyni biegów, która daje sposobność zmiany sekwencyjnej. Kierowca.
tiptronic co to jest

Czy przydatne?

Definicja Tiptronic

Co znaczy TIPTRONIC: To jest rodzaj automatycznej skrzyni biegów, która daje sposobność zmiany sekwencyjnej. Kierowca posiada sposobność jazdy w trybie automatycznym "D", ale do dyspozycji posiada również tryb manualny. W trybie manualnym zmiana biegów następuje sekwencyjnie, a więc po kolei bez możliwości ominięcia poszczegółnego biegu.Nazwa Tiptronic stosowana jest w języku potocznym do ustalenia innych skrzyni automatycznych z możliwością ręcznej zmiany biegów, które użytkowane są przeznych poprzez konkurenyjnych producenów. Tiptronic jest nazwą towarową spółka Porsche, która udzieliła licencji dla spółek takich jak Volkswagen czy Audi.

Definicja Twinport:
Co to jest użytkowana poprzez producenta samochodów marki Opel, w małych silnikach cztero zaworowych. Pozwala ona na efektywne pomniejszenie spalania. Jej działanie bazuje na stosowaniu zwiększonego stopnia tiptronic.
Definicja Tempomat:
Co to jest umożliwiające utrzymywanie określonej prędkości, bez znaczenia zcy pojazd porusza się po płaskiej czy także pochyłej nawierzchni. Dzięki niemu kierowca może naciskąć pedału przyspieszenia, gdyż tiptronic.
Definicja Tuleja Cylindrowa:
Co to jest to część silnika spalinowego, gdzie porusza się tłok. Występują dwa typy tulei cylindrycznej - mokra i sucha. W razie tej pierwszej tuleja cylindryczna ma kontakt z płynem chłodzącym, zaś o tulei tiptronic.
Definicja Termostat:
Co to jest układu chłodzenia, który jest odpowiedzialny za utrzymanie optymalnej temp. pracy dla silnika, aby nie doszło do jego przegrzania ani do przechłodzenia, co może przyczynić się do spadku jego tiptronic.

Czym jest Tiptronic znaczenie w Słownik na T .

  • Dodano:
  • Autor: