Definicja Tiptronic. Co znaczy skrzyni biegów, która daje sposobność zmiany sekwencyjnej. Kierowca.
tiptronic co to jest

Czy przydatne?

Definicja Tiptronic

Co znaczy TIPTRONIC: To jest rodzaj automatycznej skrzyni biegów, która daje sposobność zmiany sekwencyjnej. Kierowca posiada sposobność jazdy w trybie automatycznym "D", ale do dyspozycji posiada również tryb manualny. W trybie manualnym zmiana biegów następuje sekwencyjnie, a więc po kolei bez możliwości ominięcia poszczegółnego biegu.Nazwa Tiptronic stosowana jest w języku potocznym do ustalenia innych skrzyni automatycznych z możliwością ręcznej zmiany biegów, które użytkowane są przeznych poprzez konkurenyjnych producenów. Tiptronic jest nazwą towarową spółka Porsche, która udzieliła licencji dla spółek takich jak Volkswagen czy Audi.

Definicja Tuleja Cylindrowa:
Co to jest to część silnika spalinowego, gdzie porusza się tłok. Występują dwa typy tulei cylindrycznej - mokra i sucha. W razie tej pierwszej tuleja cylindryczna ma kontakt z płynem chłodzącym, zaś o tulei tiptronic.
Definicja TDI:
Co to jest Injection, technologia zastrzeżona poprzez grupę VAG. To jest silnik wysokoprężny zasilany bezpośrednim wtryskiem do komory spalania. Silniki tego typu są spotykane w samochodach marki Volkswagen tiptronic.
Definicja Tempomat:
Co to jest umożliwiające utrzymywanie określonej prędkości, bez znaczenia zcy pojazd porusza się po płaskiej czy także pochyłej nawierzchni. Dzięki niemu kierowca może naciskąć pedału przyspieszenia, gdyż tiptronic.
Definicja TCS:
Co to jest Mechanizm, mechanizm kontroli trakcji wykonujący część funkcji za które odpowiedzialny jest ASR. TCS działa na ślizgające się koło, a nie jak silnik, jak w razie poprzedniego. Układ wykonuje część tiptronic.

Czym jest Tiptronic znaczenie w Słownik na T .

  • Dodano:
  • Autor: