Definicja Żarówki. Co znaczy samochodowych są oczywiście żarówki, które jednak mogą różnić się mocą.
żarówki co to jest

Czy przydatne?

Definicja Żarówki

Co znaczy ŻARÓWKI: Źródłem światła w pojazdach samochodowych są oczywiście żarówki, które jednak mogą różnić się mocą, zastosowaniem a również rodzajem. W najwyższym stopniu typowe żarówki zbudowane są z żarnika i szklanej bańki wypełnionej gazem, przeważnie argonem, bądź w razie żarówek halogenowych - halogenem. Najnowocześniejsze żarówki wypełnione są ksenonem, a źródłem światła tu jest łuk elektryczny, jaki powstaje między elektrodami. Ich zaletą to jest, że światło w kolorze niebieskim nie oślepiają innych kierowców. Z racji jednak na wyższe wydatki, światła ksenonowe użytkowane są dziś raczej w modelach z wyższej półki cenowej. Absolutną nowością pośród żarówek są jednak żarówki diodowe, a więc w technologii LED, których zaletą jest w pierwszej kolejności niewielka pobierana moc.Żarówki różnią się także w zależności od tego, do jakiego rodzaju świateł w aucie są używane - zewnętrznych jako światła drogowe, mijania, stopu, przeciwmgielne, cofania, kierunkowskazy, pozycyjne czy oświetlenie tablicy rejestracyjnej i wewnętrznych - do oświetlenia kabiny, schowka, czy deski rozdzielczej.Producenci: Atlas, Bosch, Hella, Osram, Philips, Tungsram.

Definicja Zbiorniczki:
Co to jest samochodach służą do gromadzenia różnych płynów eksploatacyjnych, pracujących w różnych układach samochodowych (na przykład zbiorniczki płynu hamulcowego, płynu chłodzącego), bądź do utrzymywania żarówki.
Definicja Zapłon Przedwczesny:
Co to jest nazywa się zapłon w silniku spalinowym (benzynowym) pojawiający się wtedy, gdy dojdzie do kontaktu mieszanki palnej z rozżarzonym miejscem w komorze spalania, takim jak elektrody świecy, zawór żarówki.
Definicja Zawieszenie:
Co to jest mocujące koła do nadwozia albo ramy. Ich zadaniem jest prowadzenie kół w trakcie jazdy i resorowanie i amortyzacja nierówności. W ich skład wchodzą takie przedmioty jak wahacze, drążki skrętne żarówki.
Definicja Zawór Ssący:
Co to jest dolotowy, znajduje się w przedniej części cylindra i jego zadaniem jest wpuszczanie do cylindra mieszanki paliwowo-powietrznej w razie silnika benzynowego bądź powietrza w dieslach. Steruje także żarówki.

Czym jest Żarówki znaczenie w Słownik na Z .

  • Dodano:
  • Autor: