Definicja Żarówki. Co znaczy samochodowych są oczywiście żarówki, które jednak mogą różnić się mocą.
żarówki co to jest

Czy przydatne?

Definicja Żarówki

Co znaczy ŻARÓWKI: Źródłem światła w pojazdach samochodowych są oczywiście żarówki, które jednak mogą różnić się mocą, zastosowaniem a również rodzajem. W najwyższym stopniu typowe żarówki zbudowane są z żarnika i szklanej bańki wypełnionej gazem, przeważnie argonem, bądź w razie żarówek halogenowych - halogenem. Najnowocześniejsze żarówki wypełnione są ksenonem, a źródłem światła tu jest łuk elektryczny, jaki powstaje między elektrodami. Ich zaletą to jest, że światło w kolorze niebieskim nie oślepiają innych kierowców. Z racji jednak na wyższe wydatki, światła ksenonowe użytkowane są dziś raczej w modelach z wyższej półki cenowej. Absolutną nowością pośród żarówek są jednak żarówki diodowe, a więc w technologii LED, których zaletą jest w pierwszej kolejności niewielka pobierana moc.Żarówki różnią się także w zależności od tego, do jakiego rodzaju świateł w aucie są używane - zewnętrznych jako światła drogowe, mijania, stopu, przeciwmgielne, cofania, kierunkowskazy, pozycyjne czy oświetlenie tablicy rejestracyjnej i wewnętrznych - do oświetlenia kabiny, schowka, czy deski rozdzielczej.Producenci: Atlas, Bosch, Hella, Osram, Philips, Tungsram.

Definicja Zbiorniczek Płynu Hamulcowego:
Co to jest hamulcowego, gromadzący ten płyn, w samochodach przeważnie zamontowany jest bezpośrednio do pompy hydraulicznej. W trakcie zamiany płynu należy uważać, aby nie odłączył się on od pompy, aby w okresie żarówki.
Definicja Zapłonowy, Układ:
Co to jest przedmiotów, przewodów elektrycznych w silniku spalinowym o zapłonie iskrowym. Jego zadaniem jest wytwarzanie iskier wykorzystywanych do zapalenia mieszanki paliwowo-powietrznej w komorach spalania żarówki.
Definicja Zbieżność:
Co to jest przedmiotów zawieszenia pojazdu w taki sposób, tak aby koła samochodu toczyły się pewnie i prosto, pod tym samym kątem. To jest także parametr pokazujący położenie kół przednich i tylnych względem żarówki.
Definicja Zawieszenie Skrzyni Biegów:
Co to jest biegów ma za zadanie przymocować skrzynię biegów do nadwozia albo ramy. Wykonane z gumowych bądź metalowych przedmiotów ma także przeciwdziałać przenoszeniu wszelkich drgań z albo na skrzynię biegów żarówki.

Czym jest Żarówki znaczenie w Słownik na Z .

  • Dodano:
  • Autor: