Definicja Whips. Co znaczy mechanizm bezpieczeństwa biernego użytkowany przeciw urazom kręgów.
whips co to jest

Czy przydatne?

Definicja Whips

Co znaczy WHIPS: Whiplash Protection Mechanizm, mechanizm bezpieczeństwa biernego użytkowany przeciw urazom kręgów szyjnych. Prekursorem w tej dziedzinie było Volvo, które wprowadziło tego typu rozwiązanie w 1998 roku. Zadaniem tego mechanizmu jest ochrona układu szyjno-kręgowego przed obrażeniami, które mogą powstać w rezultacie tylnego uderzenia w pojazd. W najwspanialszym przypadku taka kolizja może się skończyć bólem szyi, a w najgorszym zaś uszkodzeniem kręgosłupa.Volvo stosuje mechanizm, którego działanie bazuje na odkształcaniu się fotelu, żeby mógł on amortyzować siły bezwładności w okresie uderzenia. Wg statystyk wykorzystanie tego typu mechanizmu pozwoliło zmniejszyć ryzyko obrażeń o powyżej połowę.

Definicja Wsporniki:
Co to jest Wsporniki to przedmioty konstrukcyjne, których celem jest podtrzymywanie poszczególnych części na przykład silnika,skrzyni biegów, zawieszenia w jak w najwyższym stopniu nieruchomej pozycji whips.
Definicja Wtryskiwacze:
Co to jest odpowiedzialne za rozpylenie paliwa do cylindra albo kolektora dolotowego w ściśle określonej ilości i dostosowanej do aktualnego stanu silnika. To jest przeważnie użytkowane rozwiązanie w aktualnych whips.
Definicja Wał Korbowy:
Co to jest fundamentalny obiekt użytkowany w mechanizmach korbowodowych, jakie używane są w silnikach spalinowych (tłokowych). Na jego budową składają się osiowe odcinki łatwe i wykorbienia Te pierwsze są whips.
Definicja WMI:
Co to jest unikatowy znak producenta użytkowany w oznaczeniu VIN. Kod ten przydzielany jest producentowi w celu jego identyfikacji i znajduje się w pierwszych trzech znakach kodu VIN. Numer ten nadawany jest w whips.

Czym jest WHIPS znaczenie w Słownik na W .

  • Dodano:
  • Autor: