Do czego Whips. Co znaczy mechanizm bezpieczeństwa biernego użytkowany przeciw urazom kręgów.
whips co to jest

Czy przydatne?

Whips w samochodzie

Co znaczy WHIPS: Whiplash Protection Mechanizm, mechanizm bezpieczeństwa biernego użytkowany przeciw urazom kręgów szyjnych. Prekursorem w tej dziedzinie było Volvo, które wprowadziło tego typu rozwiązanie w 1998 roku. Zadaniem tego mechanizmu jest ochrona układu szyjno-kręgowego przed obrażeniami, które mogą powstać w rezultacie tylnego uderzenia w pojazd. W najwspanialszym przypadku taka kolizja może się skończyć bólem szyi, a w najgorszym zaś uszkodzeniem kręgosłupa.Volvo stosuje mechanizm, którego działanie bazuje na odkształcaniu się fotelu, żeby mógł on amortyzować siły bezwładności w okresie uderzenia. Wg statystyk wykorzystanie tego typu mechanizmu pozwoliło zmniejszyć ryzyko obrażeń o powyżej połowę.

Co znaczy Wyważanie Koła:
Porównanie wyrównoważenie) ma wpływ nie tylko na trwałość ogumienia i zawieszenia samochodu, lecz również na bezpieczeństwo. Usługa ta powinna być realizowana za każdym wspólnie, kiedy opona jest zdejmowana z whips co znaczy.
Krzyżówka Widlasty Silnik:
Dlaczego silnika, gdzie cylindry zostały zestawione w dwóch rzędach ustawionych do siebie pod kątem względem osi wału korbowego. Właśnie z racji na takie odchylenie kątowe to są silniki typu V. Oznaczenie whips krzyżówka.
Co to jest Wspornik Silnika:
Jak lepiej podwieszenia silnika to obiekt zawieszenia silnika, który dzięki poduszki silnika (gumowej i niestety podatnej na uszkodzenia) przymocowuje jednostkę napędową do karoserii. Producenci: Corteco, Hans whips co to jest.
Słownik Wycieraczki:
Kiedy samochodu wykorzystywany do czyszczenia przedniej i tylnej szyby w aucie, rzadziej przednich reflektorów, przeważnie połączony ze spryskiwaczem. W zależności od modelu wycieraczki pracują w kilku whips słownik.

Do czego służy WHIPS w samochodzie Jak działa W .

  • Dodano:
  • Autor: