Definicja Whips. Co znaczy mechanizm bezpieczeństwa biernego użytkowany przeciw urazom kręgów.
whips co to jest

Czy przydatne?

Definicja Whips

Co znaczy WHIPS: Whiplash Protection Mechanizm, mechanizm bezpieczeństwa biernego użytkowany przeciw urazom kręgów szyjnych. Prekursorem w tej dziedzinie było Volvo, które wprowadziło tego typu rozwiązanie w 1998 roku. Zadaniem tego mechanizmu jest ochrona układu szyjno-kręgowego przed obrażeniami, które mogą powstać w rezultacie tylnego uderzenia w pojazd. W najwspanialszym przypadku taka kolizja może się skończyć bólem szyi, a w najgorszym zaś uszkodzeniem kręgosłupa.Volvo stosuje mechanizm, którego działanie bazuje na odkształcaniu się fotelu, żeby mógł on amortyzować siły bezwładności w okresie uderzenia. Wg statystyk wykorzystanie tego typu mechanizmu pozwoliło zmniejszyć ryzyko obrażeń o powyżej połowę.

Definicja Włącznik Świateł:
Co to jest przeważnie w formie pokrętła na desce rozdzielczej albo na dźwigience przy kierownicy, pozwala załączyć światła postojowe, do jazdy, drogowe, a również przeciwmgłowe. W zależności od modelu whips.
Definicja Wyważanie Koła:
Co to jest wyrównoważenie) ma wpływ nie tylko na trwałość ogumienia i zawieszenia samochodu, lecz również na bezpieczeństwo. Usługa ta powinna być realizowana za każdym wspólnie, kiedy opona jest zdejmowana z whips.
Definicja Włącznik Świateł Cofania:
Co to jest cofania automatycznie włącza światła cofania po wybraniu biegu wstecznego. Opiera się on o czujnik, który jest zlokalizowany przy skrzyni biegów i który przy każdorazowym wrzuceniu biegu wstecznego whips.
Definicja Wysprzęglik:
Co to jest Wysprzęglik to siłownik hydrauliczny, który ma na celu zmniejszyć opory występujące na dźwigni zmiany biegów. Producenci: WAGNER, Delphi, LUK whips.

Czym jest WHIPS znaczenie w Słownik na W .

  • Dodano:
  • Autor: