Definicja Dewaluacja. Co oznacza obniżka kursu waluty danego państwie, w relacji do kursów innych.
dewaluacja co to jest

Czy przydatne?

Definicja Dewaluacja

Co oznacza DEWALUACJA: Przeprowadzona poprzez władze monetarne (obniżka kursu waluty danego państwie, w relacji do kursów innych walut. Jej celem jest podniesienie konkurencyjności krajowych producentów, ponieważ czyni ona ich produkty tańszymi za granicą. Wyniki dewaluacji są krótkotrwałe, ponieważ wpływają na przyrost inflacji (drożeją produkty importowane). Ponadto dewaluacja przeprowadzona w jednym państwie, skłania inne państwa, będące jej głównymi partnerami handlowymi, do przeprowadzenia dewaluacji w celu ochrony własnych rynków
Definicja Dylemat Więźnia:
Co to jest gdzie występują dwie strony. Zawarły one porozumienie, w rezultacie czego mają do wyboru dwie strategie, lub dotrzymać zawartej umowy lub oszukać partnera. Dylemat więźnia bazuje na tym, że powstaje dewaluacja.
Definicja Depozyt Zabezpieczający:
Co to jest Część wartości kontraktu pobierana poprzez izbę rozliczeniową od uczestników rynku w momencie zawarcia transakcji, w celu zagwarantowania wypełnienia warunków kontraktu w przyszłości dewaluacja.
Definicja Deflacja:
Co to jest długotrwały spadek przeciętnego poziomu cen. Deflacja jest przeciwieństwem inflacji. Dlaczego deflacja uważana jest za zdarzenie groźne dla gospodarki? Rzecz w tym, że deflacja nie znaczy pożądanego dewaluacja.
Definicja Dynamiczna Nieefektywność:
Co to jest nieefektywności występuje, gdy oszczędności w całej gospodarce są zbyt wysokie. Obniżenie poziomu oszczędności zwiększyłoby dobrobyt gospodarstw domowych dzięki większej konsumpcji bieżącej i nie dewaluacja.

Czym jest dewaluacja znaczenie w Słownik D .

  • Dodano:
  • Autor: