Definicja Dewaluacja. Co oznacza obniżka kursu waluty danego państwie, w relacji do kursów innych.
dewaluacja co to jest

Czy przydatne?

Definicja Dewaluacja

Co oznacza DEWALUACJA: Przeprowadzona poprzez władze monetarne (obniżka kursu waluty danego państwie, w relacji do kursów innych walut. Jej celem jest podniesienie konkurencyjności krajowych producentów, ponieważ czyni ona ich produkty tańszymi za granicą. Wyniki dewaluacji są krótkotrwałe, ponieważ wpływają na przyrost inflacji (drożeją produkty importowane). Ponadto dewaluacja przeprowadzona w jednym państwie, skłania inne państwa, będące jej głównymi partnerami handlowymi, do przeprowadzenia dewaluacji w celu ochrony własnych rynków
Definicja Dyskrecjonalna Polityka Fiskalna:
Co to jest polityka fiskalna. Znaczy wykorzystywanie poprzez rząd wybranych środków w celu zagwarantowania pożądanej sytuacji gospodarczej. Bazuje głównie na zmianach w opodatkowaniu i wydatkach budżetowych dewaluacja.
Definicja Deficyt Budżetowy:
Co to jest to różnica pomiędzy dochodami budżetu państwa, a opłatami odnotowanymi w danym roku. Bardziej generalnie, należałoby mówić o rezultacie budżetu: jeśli opłaty przekraczają dochody, mamy do czynienia z dewaluacja.
Definicja Dom Maklerski:
Co to jest zezwolenie Komisji Nadzoru Finansowego (dawniej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd) między innymi na: oferowanie papierów wartościowych w obrocie pierwotnym, nabywanie i sprzedaż papierów dewaluacja.
Definicja Działalność Operacyjna:
Co to jest Fundamentalny rodzaj działalności jednostki, który obejmuje ogół działań, których celem jest wygospodarowanie zysku dewaluacja.

Czym jest dewaluacja znaczenie w Słownik D .

  • Dodano:
  • Autor: