Definicja Ricardiańska Ekwiwalencja. Co oznacza zakładająca, że powiększenie deficytu budżetowego.
ekwiwalencja ricardiańska co to jest

Czy przydatne?

Definicja Ricardiańska Ekwiwalencja

Co oznacza EKWIWALENCJA RICARDIAŃSKA: Hipoteza autorstwa Roberta Barro zakładająca, że powiększenie deficytu budżetowego, w rezultacie obniżenia podatku albo podwyższenia kosztów państwa, prowadzi do wzrostu poziomu oszczędności prywatnych, równoważących zadłużenie rządu. Im więcej rząd pożycza, tym więcej obywatele oszczędzają. Oszczędności te mają zabezpieczyć poziom konsumpcji gospodarstw domowych, kiedy rząd zacznie spłacać zadłużenie, podnosząc w tym celu podatki albo ograniczając opłaty. W skrajnym przypadku ekwiwalencja zakłada, że zwiększanie deficytu budżetowego jest całkowicie równoważone poprzez przyrost oszczędności i nie ma wpływu na popyt globalny
Definicja ElastycznoŚć Rynku Pracy:
Co to jest pracy znaczy łatwość, z jaką pracownicy dostosowują się do potrzeb spółek, przedsiębiorstwa tworzą nowe miejsca pracy i jak błyskawicznie, po okresie spowolnienia aktywności gospodarczej, obniża się ekwiwalencja ricardiańska.
Definicja Euribor:
Co to jest z angielskiego: EURO Interbank Offered Rate) - znaczy stawkę oprocentowania depozytów międzybankowych w EURO (euro ekwiwalencja ricardiańska.
Definicja Ewg:
Co to jest Wspólnota Gospodarcza. Ugrupowanie integracyjne założone poprzez 6 państw Europy Zachodniej w roku 1958 (Francja, RFN, Włochy, Belgia, Holandia, Luksemburg). Celem EWG abyło powstanie w regionie ekwiwalencja ricardiańska.
Definicja Egzekucja Świadczeń Pieniężnych:
Co to jest Odebranie długu pieniężnego dłużnikowi poprzez komornika i przekazanie go wierzycielowi ekwiwalencja ricardiańska.

Czym jest ekwiwalencja ricardiańska znaczenie w Słownik E .

  • Dodano:
  • Autor: