Do czego służy Bieli Balans. Definicja cyfrowych i kamer cyfrowych. To jest mechanizm kompensacji.
balans bieli co to jest

Czy przydatne?

Definicja Balans bieli

Do czego służy BALANS BIELI: Balans bieli to jest termin w odniesieniu aparatów cyfrowych i kamer cyfrowych. To jest mechanizm kompensacji barw obrazu zarejestrowanego poprzez matrycę dla temp. barwowej oświetlenia, jakie towarzyszyło wykonaniu fotografii. Automatyczny balans bieli znaczy, że aparat sam ustawi barwy. Znajduje on najjaśniejszy pkt. na zdjęciu, i zakłada, że powinien mieć on kolor biały. Do niego porównuje wszystkie przedmioty kadru, gdyż nie wie on jak wygląda kolor biały, lecz wie jak wygląda kolor czerwony i niebieski, względem koloru białego. Gdy najjaśniejszy pkt. zdjęcia nie jest biały, automatyka nie pomoże. W takim układzie musimy ręcznie pokazać jak wygląda kolor biały i aparat względem tego koloru będzie reprodukował resztę barw. Im lepszy biały kolor pokażemy, tym wierniejsze barwy na zdjęciu. W praktyce wykorzystuje się na przykład kartkę białego papieru jako wzorzec bieli, co daje pozytywny skutek bezwzględnie na światło zastane. W skutku urządzenie przyjmując za źródło biel kartki dostosuje pozostałą paletę barw do zastanego wzorca; korygując inne barwy. Jeśli oświetlimy plan wyłącznie żółtym światłem, to zlikwidujemy niebieski kolor na zdjęciu i żadna korekta balansu bieli nie pomoże, lecz możemy podać urządzeniu kolor żółty jako biały i wtedy nie będziemy mieli żółtego koloru na zdjęciu. W tradycyjnej fotografii rozpoznawanie barw jest zaszyte w różnych rodzajach materiału światłoczułego, stąd mamy inne typy filmów wykorzystywane adekwatnie do światła dziennego albo sztucznego.

Definicja Bromolej:
Co to jest zwany sposób drukarska, bardzo popularna od początku XX wieku aż do jego połowy. Uzyskanie bromoleju, a więc odbitki bromolejowej, należy zacząć od zwykłej odbitki bromkowej. Taką odbitkę (czarno balans bieli.
Definicja Bagnet K:
Co to jest mechanizm mocowania obiektywu do aparatu fotograficznego wprowadzony w 1975 poprzez firmę Pentax. Mechanizm ten jest wciąż udoskonalany jednak z zachowaniem całkowitej kompatybilności wstecznej, żeby balans bieli.
Definicja Balsam Kanadyjski:
Co to jest to ekstrakt z żywicy sosny kanadyjskiej charakteryzujący się współczynnikiem załamania światła identycznym albo bardzo zbliżonym do wielu gatunków szkła optycznego. Poprzez sporo lat był używany w balans bieli.
Definicja Bagnet F:
Co to jest mechanizm mocowania obiektywu do aparatu fotograficznego wprowadzony w 1959 roku i stosowany do dziś poprzez firmę Nikon. Bagnet F ma trzy zaczepy, otwór o średnicy 44 mm i płaszczyznę ogniskowania balans bieli.

Działanie Bieli Balans znaczenie w Słownik na B .

  • Dodano:
  • Autor: