Do czego służy Barwoczułość. Definicja o różnych barwach. Rozróżniamy następujące rodzaje uczulenia.
barwoczułość co to jest

Czy przydatne?

Definicja Barwoczułość

Do czego służy BARWOCZUŁOŚĆ: Barwoczułość to uczulenie emulsji fotograficznej na światło o różnych barwach. Rozróżniamy następujące rodzaje uczulenia: nieuczulone – uczulone tylko na niebieski zakres widma ortochromatyczne – uczulone na niebieski i zielony zakres widma, nieuczulone na czerwony panchromatyczne – uczulone na niebieski, część zielonego i czerwony zakres widma ortopanchromatyczne – uczulone na wszystkie zakresy widma światła widzialnego Prócz tego istnieją emulsje szczególne, uczulone na ultrafioletowy albo podczerwony zakres widma. Definicja barwoczułości użytkowane jest odnosząc się do czarno-białych materiałów fotograficznych.

Definicja Bagnet K:
Co to jest mechanizm mocowania obiektywu do aparatu fotograficznego wprowadzony w 1975 poprzez firmę Pentax. Mechanizm ten jest wciąż udoskonalany jednak z zachowaniem całkowitej kompatybilności wstecznej, żeby barwoczułość co znaczy.
Definicja Bromolej:
Co to jest zwany sposób drukarska, bardzo popularna od początku XX wieku aż do jego połowy. Uzyskanie bromoleju, a więc odbitki bromolejowej, należy zacząć od zwykłej odbitki bromkowej. Taką odbitkę (czarno barwoczułość krzyżówka.
Definicja Bokeh:
Co to jest to transliteracja japońskiego słowa oznaczającego rozmycie, opisującego w fotografii sposób oddawania nieostrości obiektów znajdujących się poza głębią ostrości. Miękkie rozmycie wyodrębnia z tła barwoczułość co to jest.
Definicja Blenda:
Co to jest odblaskowy) - obiekt wykorzystywany do odbicia światła w celu uzyskania odpowiedniego oświetlenia fotografowanego obiektu. W zależności od użytego materiału odbite światło przybiera różne formy barwoczułość słownik.

Działanie Barwoczułość znaczenie w Słownik na B .

  • Dodano:
  • Autor: