Do czego służy Barwoczułość. Definicja o różnych barwach. Rozróżniamy następujące rodzaje uczulenia.
barwoczułość co to jest

Czy przydatne?

Definicja Barwoczułość

Do czego służy BARWOCZUŁOŚĆ: Barwoczułość to uczulenie emulsji fotograficznej na światło o różnych barwach. Rozróżniamy następujące rodzaje uczulenia: nieuczulone – uczulone tylko na niebieski zakres widma ortochromatyczne – uczulone na niebieski i zielony zakres widma, nieuczulone na czerwony panchromatyczne – uczulone na niebieski, część zielonego i czerwony zakres widma ortopanchromatyczne – uczulone na wszystkie zakresy widma światła widzialnego Prócz tego istnieją emulsje szczególne, uczulone na ultrafioletowy albo podczerwony zakres widma. Definicja barwoczułości użytkowane jest odnosząc się do czarno-białych materiałów fotograficznych.

Definicja Bokeh:
Co to jest to transliteracja japońskiego słowa oznaczającego rozmycie, opisującego w fotografii sposób oddawania nieostrości obiektów znajdujących się poza głębią ostrości. Miękkie rozmycie wyodrębnia z tła barwoczułość.
Definicja Bagnet K:
Co to jest mechanizm mocowania obiektywu do aparatu fotograficznego wprowadzony w 1975 poprzez firmę Pentax. Mechanizm ten jest wciąż udoskonalany jednak z zachowaniem całkowitej kompatybilności wstecznej, żeby barwoczułość.
Definicja Bagnet F:
Co to jest mechanizm mocowania obiektywu do aparatu fotograficznego wprowadzony w 1959 roku i stosowany do dziś poprzez firmę Nikon. Bagnet F ma trzy zaczepy, otwór o średnicy 44 mm i płaszczyznę ogniskowania barwoczułość.
Definicja Blenda:
Co to jest odblaskowy) - obiekt wykorzystywany do odbicia światła w celu uzyskania odpowiedniego oświetlenia fotografowanego obiektu. W zależności od użytego materiału odbite światło przybiera różne formy barwoczułość.

Działanie Barwoczułość znaczenie w Słownik na B .

  • Dodano:
  • Autor: