Do czego służy Zdjęcie fotograficzne, fotografia, fotografika. Definicja czegoś, co zostało.
zdjęcie fotograficzne co to jest

Czy przydatne?

Definicja Zdjęcie fotograficzne, fotografia, fotografika

Do czego służy ZDJĘCIE FOTOGRAFICZNE, FOTOGRAFIA, FOTOGRAFIKA: Zdjęcie fotograficzne (zdjęcie, fotografia) — ogólna nazwa czegoś, co zostało sfotografowane, a więc sam obraz zapisany dowolną techniką fotograficzną. Fizycznie obraz ten może występować w kilku postaciach — negatyw, slajd (diapozytyw, przezrocze), odbitka fotograficzna a również obraz utrwalony bezpośrednio w formie cyfrowej – i wszystko są to zdjęcia. To, co w potocznym języku nazywa się zdjęciem, a więc obraz oglądany na papierze fotograficznym (odbitka), to tylko jedno z zastosowań tego terminu. W razie techniki srebrowej (a więc fotografii tradycyjnej) zdjęcie fotograficzne po naświetleniu przyjmuje postać obrazu utajonego, po czym w procesie wywoływania wymienia się w obraz jawny. W technice cyfrowej podziału takiego nie ma, a obraz przyjmuje od razu postać cyfrową.

Definicja Zjawisko Sabattiera - Pseudosolaryzacja:
Co to jest Sabattiera, nazywane także pseudosolaryzacją bo wizualnie podobne jest do solaryzacji. Zdarzenie to charakteryzuje się częściowym odwróceniem obrazu negatywowego na pozytywowy pod działaniem zdjęcie fotograficzne, fotografia, fotografika.
Definicja Zegar Ciemniowy:
Co to jest obiekt wyposażenia ciemni fotograficznej wykorzystywany do precyzyjnej regulacji czasu działania lampy w powiększalniku. Urządzenie ustawia się zwykle szeregowo między źródłem prądu i zdjęcie fotograficzne, fotografia, fotografika.
Definicja Zjawisko Claydena:
Co to jest bazuje na tym, iż po wstępnym bardzo mocnym i krótkotrwałym naświetlenie materiału fotograficznego przed właściwym naświetleniem, następuje częściowa inwersja obrazu, a więc otrzymanie pozytywu zdjęcie fotograficzne, fotografia, fotografika.
Definicja Zjawisko Eberharda:
Co to jest zdarzenie opierające na silniejszym zaczernianiu się małych fragmentów wywoływanego obrazu fotograficznego w porównaniu z polami sporymi, mimo identycznych warunków ekspozycji i wywoływania zdjęcie fotograficzne, fotografia, fotografika.

Działanie Zdjęcie fotograficzne, fotografia, fotografika znaczenie w Słownik na Z .

  • Dodano:
  • Autor: