Do czego służy Zdjęcie fotograficzne, fotografia, fotografika. Definicja czegoś, co zostało.
zdjęcie fotograficzne co to jest

Czy przydatne?

Definicja Zdjęcie fotograficzne, fotografia, fotografika

Do czego służy ZDJĘCIE FOTOGRAFICZNE, FOTOGRAFIA, FOTOGRAFIKA: Zdjęcie fotograficzne (zdjęcie, fotografia) — ogólna nazwa czegoś, co zostało sfotografowane, a więc sam obraz zapisany dowolną techniką fotograficzną. Fizycznie obraz ten może występować w kilku postaciach — negatyw, slajd (diapozytyw, przezrocze), odbitka fotograficzna a również obraz utrwalony bezpośrednio w formie cyfrowej – i wszystko są to zdjęcia. To, co w potocznym języku nazywa się zdjęciem, a więc obraz oglądany na papierze fotograficznym (odbitka), to tylko jedno z zastosowań tego terminu. W razie techniki srebrowej (a więc fotografii tradycyjnej) zdjęcie fotograficzne po naświetleniu przyjmuje postać obrazu utajonego, po czym w procesie wywoływania wymienia się w obraz jawny. W technice cyfrowej podziału takiego nie ma, a obraz przyjmuje od razu postać cyfrową.

Definicja Zjawisko Eberharda:
Co to jest zdarzenie opierające na silniejszym zaczernianiu się małych fragmentów wywoływanego obrazu fotograficznego w porównaniu z polami sporymi, mimo identycznych warunków ekspozycji i wywoływania zdjęcie fotograficzne, fotografia, fotografika co to jest.
Definicja Zjawisko Herschela:
Co to jest – zdarzenie fizyczne występujące w fotografii, opierające na zaniku obrazu utajonego pod działaniem promieniowania długofalowego (czerwonego i podczerwonego). Zdarzenie to odkrył angielski chemik zdjęcie fotograficzne, fotografia, fotografika definicja.
Definicja Zjawisko Alberta:
Co to jest to zdarzenie odwrócenia obrazu negatywowego na pozytywowy na materiale światłoczułym naświetlonym, wypłukanym i ponownie naświetlonym światłem rozproszonym i ponownie spowodowanym. Zdarzenie to zdjęcie fotograficzne, fotografia, fotografika co znaczy.
Definicja Zjawisko Villarda:
Co to jest jeżeli naświetlenie światłem o sporym natężeniu, kierujące do Zjawiska Claydena, zastąpić wstępnym promieniowaniem rentgenowskim, a pozostałe warunki i doświadczenia pozostawić identyczne, uzyskuje zdjęcie fotograficzne, fotografia, fotografika słownik.

Działanie Zdjęcie fotograficzne, fotografia, fotografika znaczenie w Słownik na Z .

  • Dodano:
  • Autor: