Definicja Obrotowy Moment. Co znaczy która pochodzi od ciśnienia gazów działających na tłok, a.
moment obrotowy co to jest

Czy przydatne?

Definicja Obrotowy Moment

Co znaczy MOMENT OBROTOWY: To jest iloczyn wartości siły, która pochodzi od ciśnienia gazów działających na tłok, a również długości wykorbienia wału korbowego. Jednostką momentu obrotowego jest Nm, niutonometr. To jest wyznacznik określający charakterystykę silnika. Bardzo regularnie podawany jest w formie wykresu funkcji obrotów, bądź także jako okres max. dla ustalonych obrotów. Im bardziej płaski jest przebieg wykresu momentu obrotowego, tym bardziej elastyczny jest silnik.Gdy wzrasta szybkość silnika, wtedy okres obrotowy rośnie do pewnej granicy. Po uzyskaniu takiego poziomu pomimo wzrostu obrotów, wartość momentu minimalizuje się. Rozłożenie krzywej w wykresie momentu obrotowego wskazuje elastyczność silnika w trakcie przyspieszania w danym zakresie obrotów.

Definicja Miernik Poziomu Oleju:
Co to jest bagnet". Rodzaj długiego miernika wskazującego poziom ilości oleju w silniku. W nie wszystkich konstrukcjach stosuje się już elektroniczne mierniki poziomu oleju. Producenci: HANS PRIES, CZM moment obrotowy.
Definicja Multitronic:
Co to jest bezstopniowa skrzynia biegów. Nie posiada określonych biegów i w całym zakresie obrotów silnika przekazuje na koła max. okres obrotowy. Stalowy łańcuch w skrzyni przenosi okres napędowy do tak zwany moment obrotowy.
Definicja Minivan:
Co to jest samochodzie osobowym (jedno, a czasami dwubryłowy), charakteryzujący się wielozadaniowością. Nazwa pochodzi z angielskiego słowa van, które znaczy auto dostawczy. Minivany podzielone są dodatkowo na moment obrotowy.
Definicja Miska Olejowa:
Co to jest Miska olejowa to zbiornik na olej smarujący silnik. Umieszczony poniżej wału korbowego. W autach przydzielonych do sportu wyczynowego stosuje się tak zwany suche miski olejowe. Producenci: HPR, Elring moment obrotowy.

Czym jest Moment obrotowy znaczenie w Słownik na M .

  • Dodano:
  • Autor: