Definicja Lpg. Co znaczy zasilania silników benzynowych, zarówno gaźnikowych jak i z jedno i.
co to jest

Czy przydatne?

Definicja Lpg

Co znaczy LPG: Użytkowany raczej jako źródło zasilania silników benzynowych, zarówno gaźnikowych jak i z jedno i wielopunktowymi układami wtryskowymi. Gaz LPG jest mieszaniną propanu i butanu. Pasuje bardzo dobrze do zasilania silników benzynowych. Niestety, by móc zastosować właściwości tego gazu, niezbędny jest montaż specjalnej instalacji w samochodzie.Liczba oktanowa LPG wynosi 90-120, aczkolwiek do oceny własności antystukowych tego paliwa stosuje się częściej liczbę metanową, która dla LPG stosowanego do napędu samochodów mieści się w granicach 60-80. Pomimo tego, iż LPG jest niedrogie, nie oznacza, iż jest pozbawione wad. Litr takiego paliwa kosztuje o połowę taniej od benzyny 98 oktanowej, ale w trakcie odpalania zimnego silnika mogą pojawić się pierwsze niedoskonałości tego rozwiązania. Czasami, w sytuacji nieodpowiedniego wyregulowania instalacji możliwe jest gaśnięcie silnika w okresie jazdy, co może mieć niebezpieczne skutki.

Definicja Łańcuch Rozrządu:
Co to jest odpowiedzialny za napędzanie rozrządu. Jest on bardziej niezawodny niż w razie rozrządów napędzanych paskiem. W nowych silnikach łańcuch rozrządu pracuje w specjalnej, zamkniętej obudowie, gdzie lpg.
Definicja Linka Gazu:
Co to jest Obiekt złączający pedał gazu z przepustnicą lpg.
Definicja LSD:
Co to jest Differential, system różnicowy ze powiększonym tarciem wewnętrznym. Jego kluczowym zadaniem jest zapobieganie poślizgowi kół w trakcie jazdy na bardzo śliskich nawierzchniach. Układ LSD w swojej lpg.
Definicja Łącznik Drążków:
Co to jest Obiekt odpowiedzialny za prawidłowe działanie stabilizatorów. Występuje na osi przedniej i tylnej pojazdu. Łączy końcówki drążka stabilizatora z nadwoziem. Producenci: Sidem, Mopar lpg.

Czym jest LPG znaczenie w Słownik na L .

  • Dodano:
  • Autor: