Definicja Faktoring. Co oznacza odkupowaniu od spółek bezspornych i udokumentowanych wierzytelności.
faktoring co to jest

Czy przydatne?

Definicja Faktoring

Co oznacza FAKTORING: Działalność finansowa polegająca na odkupowaniu od spółek bezspornych i udokumentowanych wierzytelności, a więc długów, które osoby trzecie mają wobec tych spółek. Spółka faktoringowa (faktor - najczęściej jest nim bank), kupując wierzytelności płaci od razu pełną ich sumę pomniejszoną o prowizję, a następnie odzyskuje pieniądze, kiedy dłużnicy spłacą własne długi. Faktoring różni się jednak od handlu długami, gdyż dotyczy tylko pewnych wierzytelności od wiarygodnych dłużników, co do których istnieje bardzo duże prawdopobieństwo, że własne długi rzeczywiści spłacą. Istnieje faktoring z prawem regresu, a więc faktoring niepełny i faktoring bez prawa regresu, tak zwany pełny
Definicja Fundusz Ubezpieczeń Społecznych:
Co to jest Państwowy fundusz celowy, powołany w celu realizacji zadań z zakresu ubezpieczeń społecznych. Dysponentem FUS jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych faktoring co to jest.
Definicja Faktura:
Co to jest Faktura jest wystawiana poprzez sprzedawcę i jest dowodem transakcji kupna i sprzedaży. Zawiera listę sprzedanych towarów i usług, warunki dostawy i zapłaty faktoring definicja.
Definicja Funkcja:
Co to jest Zapis matematyczny stosunku wiążącej jedne zmienne ekonomiczne z drugimi faktoring co znaczy.
Definicja Fundusz Ochrony Ubezpieczonych:
Co to jest ministra finansów w celu zaspokojenia roszczeń osób ubezpieczonych w razie, gdy ubezpieczyciel jest niewypłacalny. Fundusz tworzony jest ze środków przekazywanych poprzez wszystkie spółki faktoring słownik.

Czym jest faktoring znaczenie w Słownik F .

  • Dodano:
  • Autor: