Słownik Alkoholowe Otępienie. Leczenie współwystępujące z uzależnieniem od alkoholu, regularnie.
otępienie alkoholowe co to jest

Czy przydatne?

Definicja Alkoholowe Otępienie

Co to znaczy OTĘPIENIE ALKOHOLOWE: Postępujące albo przewlekłe zaburzenie współwystępujące z uzależnieniem od alkoholu, regularnie pojawia się w 6. dekadzie życia. Prócz działania samego alkoholu na postęp tego zespołu wpływają również: urazy głowy, niedobory pokarmowe, następstwa uszkodzenia wątroby.
Charakteryzuje się upośledzeniem wielu wyższych funkcji korowych, m. in. pamięci, myślenia, orientacji, uczenia się, mowy.
Upośledzeniu funkcji poznawczych towarzyszy normalnie pogorszenie kontroli emocjonalnej, zaburzenia w sferze zachowań socjalnych albo upośledzenie motywacji.Podstawy kliniczne neurologii (1998). Warszawa: Wydawnictwo Lekarskie PZWL.
Słownik terminów. Alkohol i narkotyki (1997). Warszawa: Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie
Definicja Ogólny Zespół Adaptacyjny:
Co to jest adaptacyjny (General Adaptation Syndrome - GAS) to wzorzec reakcji na stres, który stanowi pierwszą linię obrony organizmu przed potencjalnie szkodliwymi czynnikami. Występuje, gdy organizm styka się otępienie alkoholowe.
Definicja Opioidy:
Co to jest obejmujący zarówno alkaloidy pozyskiwane z maku lekarskiego: opiaty, jak i ich syntetyczne analogi: leki o działaniu zbliżonym do morfiny, a również związki syntetyzowane w organizmie: opioidy otępienie alkoholowe.
Definicja Omamy:
Co to jest patrz: halucynacje otępienie alkoholowe.
Definicja Osobowość:
Co to jest terminem nadzwyczajnie trudnym do zdefiniowania, a podejście do osobowości jest różna w zależności od stanowiska teoretycznego. Ogólnie można powiedzieć, iż osobowość to charakterystyczny, względnie otępienie alkoholowe.

Leczenie Alkoholowe Otępienie znaczenie w Definicje leczenie O .

  • Dodano:
  • Autor: