Słownik Alkoholowe Otępienie. Leczenie współwystępujące z uzależnieniem od alkoholu, regularnie.
alkoholowe otępienie co to jest

Czy przydatne?

Definicja Alkoholowe Otępienie

Co to znaczy OTĘPIENIE ALKOHOLOWE: Postępujące albo przewlekłe zaburzenie współwystępujące z uzależnieniem od alkoholu, regularnie pojawia się w 6. dekadzie życia. Prócz działania samego alkoholu na postęp tego zespołu wpływają również: urazy głowy, niedobory pokarmowe, następstwa uszkodzenia wątroby.
Charakteryzuje się upośledzeniem wielu wyższych funkcji korowych, m. in. pamięci, myślenia, orientacji, uczenia się, mowy.
Upośledzeniu funkcji poznawczych towarzyszy normalnie pogorszenie kontroli emocjonalnej, zaburzenia w sferze zachowań socjalnych albo upośledzenie motywacji.Podstawy kliniczne neurologii (1998). Warszawa: Wydawnictwo Lekarskie PZWL.
Słownik terminów. Alkohol i narkotyki (1997). Warszawa: Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie
Definicja Opioidy Endogenne:
Co to jest występujących opiatopodobnych peptydów wytwarzanych poprzez mózg albo przysadkę. Występują w przynajmniej dwóch fundamentalnych ekipach: enkefalin i endorfin. Mogą oddziaływać na receptory opiatowe otępienie alkoholowe co znaczy.
Definicja Opiaty:
Co to jest pozyskiwane z maku lekarskiego o działaniu przeciwbólowym i euforyzującym, a wyższych dawkach powodującym osłupienie, śpiączkę i niewydolność oddechową.Do opiatów zalicza się morfinę, kodeinę czy otępienie alkoholowe krzyżówka.
Definicja Omamy:
Co to jest patrz: halucynacje otępienie alkoholowe co to jest.
Definicja Opioidy:
Co to jest obejmujący zarówno alkaloidy pozyskiwane z maku lekarskiego: opiaty, jak i ich syntetyczne analogi: leki o działaniu zbliżonym do morfiny, a również związki syntetyzowane w organizmie: opioidy otępienie alkoholowe słownik.

Leczenie Alkoholowe Otępienie znaczenie w Definicje leczenie O .

  • Dodano:
  • Autor: