Do czego służy Achromat. Definicja skupiającej i rozpraszającej - zrobionych z gatunków szkła o.
achromat co to jest

Czy przydatne?

Definicja Achromat

Do czego służy ACHROMAT: Achromat to jest układ optyczny, zbiór dwóch soczewek - skupiającej i rozpraszającej - zrobionych z gatunków szkła o różnej dyspersji (na przykład szkła kronowego i szkła flintowego) połączonych wspólnie. Umożliwia korekcję aberracji chromatycznej dla światła o dwóch ustalonych długościach fal (zwykle dla światła czerwonego i niebieskiego). Dla światła o innych długościach fal aberracja nie zostaje kompletnie wyeliminowana, lecz znacząco pomniejszona (to jest tak zwany chromatyzm wtórny). Dokładniejszą korekcję aberracji chromatycznej zapewnia układ 3 albo więcej soczewek, na przykład apochromat.

Definicja Aberracja Sferyczna:
Co to jest jes to właściwość soczewki, układu optycznego, obiektywu albo zwierciadła sferycznego, polegająca na odmiennych długościach ogniskowania promieni świetlnych z racji na ich położenie między środkiem achromat.
Definicja Autofocus:
Co to jest mechanizm automatycznego ustawiania ostrości w aparatach fotograficznych. Istnieją dwa rozwiązania pozwalające na automatyczne nastawienie ostrości w aparacie: Czynny - dalmierz mierzy odległość achromat.
Definicja Aparat Cyfrowy:
Co to jest aparat fotograficzny rejestrujący obraz w formie cyfrowej (tak zwany mapy bitowej). Układ optyczny tworzy obraz na przetworniku optoelektronicznym (CCD, CMOS), a współpracujący z nim układ achromat.
Definicja Apochromat:
Co to jest obiektyw zrobiony z układu przynajmniej dwóch soczewek ze szkła optycznego różnych gatunków. Dzięki takiemu zestawieniu korygowana jest aberracja chromatyczna dla większego zakresu fal, na przykład achromat.

Działanie Achromat znaczenie w Słownik na A .

  • Dodano:
  • Autor: