Do czego służy Achromat. Definicja skupiającej i rozpraszającej - zrobionych z gatunków szkła o.
achromat co to jest

Czy przydatne?

Definicja Achromat

Do czego służy ACHROMAT: Achromat to jest układ optyczny, zbiór dwóch soczewek - skupiającej i rozpraszającej - zrobionych z gatunków szkła o różnej dyspersji (na przykład szkła kronowego i szkła flintowego) połączonych wspólnie. Umożliwia korekcję aberracji chromatycznej dla światła o dwóch ustalonych długościach fal (zwykle dla światła czerwonego i niebieskiego). Dla światła o innych długościach fal aberracja nie zostaje kompletnie wyeliminowana, lecz znacząco pomniejszona (to jest tak zwany chromatyzm wtórny). Dokładniejszą korekcję aberracji chromatycznej zapewnia układ 3 albo więcej soczewek, na przykład apochromat.

Definicja Aplanat:
Co to jest wynaleziony około 1865 r. w zakładach Carl August Steinheil & Söhne w Monachium układ optyczny użytkowany w obiektywach fotograficznych, urządzeniach oświetlających, odwracających obraz i tak dalej achromat co znaczy.
Definicja Apochromat:
Co to jest obiektyw zrobiony z układu przynajmniej dwóch soczewek ze szkła optycznego różnych gatunków. Dzięki takiemu zestawieniu korygowana jest aberracja chromatyczna dla większego zakresu fal, na przykład achromat krzyżówka.
Definicja Aberracja Optyczna:
Co to jest to jest wada pojedynczej soczewki, układu optycznego, obiektywu a również zwierciadła niepłaskiego, polegająca na deformacji uzyskanego obrazu, a zwłaszcza zniekształceniu jego kształtu, ostrości achromat co to jest.
Definicja Aparat Średnioformatowy:
Co to jest średnioformatowy - aparat fotograficzny na błony zwojowe o szerokości 6 cm. Najczęstsze wymiary klatek to: 4,5x6 cm, 6x6 cm, 6x7 cm, 6x8 cm, 6x9 cm. Błony zwojowe średnioformatowe są konfekcjonowane achromat słownik.

Działanie Achromat znaczenie w Słownik na A .

  • Dodano:
  • Autor: