Do czego służy Achromat. Definicja skupiającej i rozpraszającej - zrobionych z gatunków szkła o.
achromat co to jest

Czy przydatne?

Definicja Achromat

Do czego służy ACHROMAT: Achromat to jest układ optyczny, zbiór dwóch soczewek - skupiającej i rozpraszającej - zrobionych z gatunków szkła o różnej dyspersji (na przykład szkła kronowego i szkła flintowego) połączonych wspólnie. Umożliwia korekcję aberracji chromatycznej dla światła o dwóch ustalonych długościach fal (zwykle dla światła czerwonego i niebieskiego). Dla światła o innych długościach fal aberracja nie zostaje kompletnie wyeliminowana, lecz znacząco pomniejszona (to jest tak zwany chromatyzm wtórny). Dokładniejszą korekcję aberracji chromatycznej zapewnia układ 3 albo więcej soczewek, na przykład apochromat.

Definicja Aparat Cyfrowy:
Co to jest aparat fotograficzny rejestrujący obraz w formie cyfrowej (tak zwany mapy bitowej). Układ optyczny tworzy obraz na przetworniku optoelektronicznym (CCD, CMOS), a współpracujący z nim układ achromat.
Definicja Autoekspozycja:
Co to jest ekspozycja automatyczna – ogólne ustalenie trybów pracy aparatu fotograficznego, gdzie następuje automatyczne zsynchronizowanie wartości otwarcia przysłony i czasu migawki w celu uzyskania achromat.
Definicja Aparat Średnioformatowy:
Co to jest średnioformatowy - aparat fotograficzny na błony zwojowe o szerokości 6 cm. Najczęstsze wymiary klatek to: 4,5x6 cm, 6x6 cm, 6x7 cm, 6x8 cm, 6x9 cm. Błony zwojowe średnioformatowe są konfekcjonowane achromat.
Definicja Adapter:
Co to jest urządzenia pozwalający na wykorzystanie go do innych celów niż zostało przewidziane. Pozwalające na połączenie elektryczne różnych standardów, połączenie mechaniczne urządzeń różnych standardów na achromat.

Działanie Achromat znaczenie w Słownik na A .

  • Dodano:
  • Autor: