Do czego służy Oko Rybie. Definicja dystorsji objawiającej się w tym przypadku beczkowatymi.
rybie co to jest

Czy przydatne?

Definicja Rybie oko

Do czego służy RYBIE OKO: Rybie oko - obiektyw fotograficzny o nieskorygowanej dystorsji objawiającej się w tym przypadku beczkowatymi zniekształceniami obrazu. Wyróżniane są dwa typy tego typu obiektywów: kołowe (obraz stanowi koło w kadrze) i pełnoklatkowe (obraz zajmuje całą powierzchnię kadru). Jako rybie oko realizowane są przeważnie obiektywy o bardzo szerokim kącie widzenia rzędu 180° - 220°.

Definicja Rolleiflex:
Co to jest aparatów fotograficznych wytwarzanych poprzez niemiecką firmę Rollei. Bardzo popularne są średnioformatowe Rolleiflexy jednoobiektywowe np SL 66 i SL 6008 integral, dwuobiektywowe - 2,8 F rybie oko.
Definicja Rozpiętość Tonalna:
Co to jest Rozpiętość tonalna – w fotografii różnica między najjaśniejszym i najciemniejszym punktem fotografowanej sceny rybie oko.
Definicja Retykulacja:
Co to jest zdarzenie powstające w konsekwencji różnicy temperatur pomiędzy poszczególnymi kąpielami w trakcie wywoływania filmu w koreksie. Skutkiem tego są łączące się w większe skupiska halogenki srebra rybie oko.
Definicja Rodinal:
Co to jest dostępny, stężony wywoływacz Agfy użytkowany do wywoływania filmów i błon fotograficznych w fotografii czarno-białej. Znany także jako ORWO R-09. Jego fundamentalnym składnikiem jest p-aminofenol rybie oko.

Działanie Oko Rybie znaczenie w Słownik na R .

  • Dodano:
  • Autor: