Definicja Intercooler. Co znaczy doładowującego montowana w silnikach zaopatrzonych w.
intercooler co to jest

Czy przydatne?

Definicja Intercooler

Co znaczy INTERCOOLER: Chłodnica powietrza doładowującego montowana w silnikach zaopatrzonych w turbodoładowanie. Pozwala na zwiększanie gęstości powietrza wtłaczanego do cylindrów, dzięki czemu uzyskiwane są lepsze osiągi. Turbina pracująca w silniku nagrzewa się mocno w trakcie działania, co skutkuje rozrzedzanie się zasysanego powietrza. Z kolei przy niższej temp. powietrza powiększa się zawartość tlenu. Jego powiększona liczba w cylindrach pozwala na spalanie większej dawki paliwa, co natomiast powiększa osiągi.Intercooler działać może na różne metody. W nie wszystkich samochodach użytkowany jest wspólnie z chłodzeniem wymuszonym przy użyciu wentylatora. Jakiś czas temu w autach sportowych intercooler chłodzony był pry pomocy wody. Jednym z popularnych sposobów jest również używanie pędu powietrza jadącego auta. Samochody takie jak na przykład Subaru Impreza WRX STi i Mitsubishi Lancer z serii EVO posiadają mechanizm spryskujący intercooler wodą, co pozwala na wiele bardziej wydatne chłodzenie. Niesie to jednak konieczność montowania dodatkowych zbiorników na wodę, a czasem nawet na lód.

Definicja IDSPlus:
Co to jest Drivetrain Mechanizm Plus, to jest adaptacyjne zawieszenie, które wspomagane jest elektronicznym systemem stałej kontroli amortyzacji CDC. Po raz pierwszy wprowadzono go w trzeciej generacji modelu intercooler.
Definicja Iskrownik:
Co to jest urządzenie (nazywane także 'magneto ) wykorzystywane do wytwarzania iskry zapłonowej w silnikach benzynowych. Było ono popularne zanim pojawiły się aparaty zapłonowe z cewką zapłonową. Jego zadaniem intercooler.
Definicja I-VTEC:
Co to jest To jest nowoczesna jednostka silnikowa wytwarzana poprzez Hondę. Używa ona znaną już technologię VTEC, która teraz zaopatrzona została dodatkowo w mechanizm VTC, umożliwiający płynną regulację intercooler.
Definicja Impactor:
Co to jest kołyskowa wykonana z aluminium znajdująca się z przodu nadwozia. Odpowiada ona za pochłanianie części energii w trakcie zderzenia czołowego. Dodatkowo jej zadaniem jest dbanie o to, by silnik nie intercooler.

Czym jest Intercooler znaczenie w Słownik na I .

  • Dodano:
  • Autor: