Definicja Intercooler. Co znaczy doładowującego montowana w silnikach zaopatrzonych w.
intercooler co to jest

Czy przydatne?

Definicja Intercooler

Co znaczy INTERCOOLER: Chłodnica powietrza doładowującego montowana w silnikach zaopatrzonych w turbodoładowanie. Pozwala na zwiększanie gęstości powietrza wtłaczanego do cylindrów, dzięki czemu uzyskiwane są lepsze osiągi. Turbina pracująca w silniku nagrzewa się mocno w trakcie działania, co skutkuje rozrzedzanie się zasysanego powietrza. Z kolei przy niższej temp. powietrza powiększa się zawartość tlenu. Jego powiększona liczba w cylindrach pozwala na spalanie większej dawki paliwa, co natomiast powiększa osiągi.Intercooler działać może na różne metody. W nie wszystkich samochodach użytkowany jest wspólnie z chłodzeniem wymuszonym przy użyciu wentylatora. Jakiś czas temu w autach sportowych intercooler chłodzony był pry pomocy wody. Jednym z popularnych sposobów jest również używanie pędu powietrza jadącego auta. Samochody takie jak na przykład Subaru Impreza WRX STi i Mitsubishi Lancer z serii EVO posiadają mechanizm spryskujący intercooler wodą, co pozwala na wiele bardziej wydatne chłodzenie. Niesie to jednak konieczność montowania dodatkowych zbiorników na wodę, a czasem nawet na lód.

Definicja Impactor:
Co to jest kołyskowa wykonana z aluminium znajdująca się z przodu nadwozia. Odpowiada ona za pochłanianie części energii w trakcie zderzenia czołowego. Dodatkowo jej zadaniem jest dbanie o to, by silnik nie intercooler.
Definicja IDIS:
Co to jest Information Mechanizm, to jest mechanizm monitorujący nieustannie różne wskaźniki samochodu, takie jak przyspieszenie, ruchy koła kierownicy, przyspieszenie boczne i hamowanie. Opierając się na tych intercooler.
Definicja ISOFIX:
Co to jest mechanizm mocowania fotelików w samochodach zaproponowany po raz pierwszy w 1991 roku, a osiem lat potem wprowadzony do standardów. Fundamentem działania tego mechanizmu są zaczepy na stałe intercooler.
Definicja IDSPlus:
Co to jest Drivetrain Mechanizm Plus, to jest adaptacyjne zawieszenie, które wspomagane jest elektronicznym systemem stałej kontroli amortyzacji CDC. Po raz pierwszy wprowadzono go w trzeciej generacji modelu intercooler.

Czym jest Intercooler znaczenie w Słownik na I .

  • Dodano:
  • Autor: