Definicja Mivec. Co znaczy timing & lift Electronic Control, elektronicznie sterowany mechanizm.
mivec co to jest

Czy przydatne?

Definicja Mivec

Co znaczy MIVEC: Mitsubishi Innovative Valve timing & lift Electronic Control, elektronicznie sterowany mechanizm zmiennych faz rozrządu stworzony poprzez Mitsubishi. Technologia zmiennych faz rozrządu zaprojektowana poprzez Mitsubishi pozwala na bieżące dostosowywanie czasów otwarcia zaworów wlotowych do prędkości i obciążenia silnika. Nowoczesna konstrukcja pozwala na zastosowanie efektu doładowania dynamicznego w jednostce napędowej, które niweluje skutek 'turbo dziury'. W trakcie pracy na niskich obrotach mechanizm pozwala na ustabilizowanie spalania i w skutku obniża zużycie paliwa i emisję szkodliwych substancji. Ulepszona na potrzeby silnika turbosprężarka pozwala zwiększyć osiągi w pełnym zakresie obrotów przy zapewnieniu dużej elastyczności.

Definicja Migacze Przednie:
Co to jest świetlnej pojazdu. Kierunkowskazy umieszczone są z przodu i z tyłu samochodu. Zintegrowane z reflektorami/lampami samochodu bądź występujące niezależnie. Producenci: HELLA, AXO Scintex mivec.
Definicja Multitronic:
Co to jest bezstopniowa skrzynia biegów. Nie posiada określonych biegów i w całym zakresie obrotów silnika przekazuje na koła max. okres obrotowy. Stalowy łańcuch w skrzyni przenosi okres napędowy do tak zwany mivec.
Definicja Moment Obrotowy:
Co to jest wartości siły, która pochodzi od ciśnienia gazów działających na tłok, a również długości wykorbienia wału korbowego. Jednostką momentu obrotowego jest Nm, niutonometr. To jest wyznacznik określający mivec.
Definicja MSR:
Co to jest Regulation, mechanizm optymalizacji przyczepności w trakcie hamowania silnikiem. Klasyfikacja momentu hamującego silnika jest jedną z funkcji sterownika ABS. Zapobiega ona blokowaniu kół napędowych mivec.

Czym jest MIVEC znaczenie w Słownik na M .

  • Dodano:
  • Autor: