Słownik picie intensywne (ang. heavy drinking). Leczenie pewnego standardu picia umiarkowanego albo.
picie intensywne heavy co to jest

Czy przydatne?

Definicja picie intensywne (ang. heavy drinking)

Co to znaczy PICIE INTENSYWNE (ANG. HEAVY DRINKING): Wzór picia wykraczającego poza ramy pewnego standardu picia umiarkowanego albo ogólniej — picia towarzyskiego. Picie intensywne definiowane jest regularnie w kategoriach przeciętnej dziennej konsumpcji alkoholu (na przykład trzech „drinków” na dzień) albo pewnej ilości wypijanej przy konkretnej okazji (na przykład pięć „drinków” przy jednej okazji, przynajmniej raz w tygodniu).słownik terminów. Alkohol i narkotyki (s. 52) (1997). Warszawa: Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie
Definicja Picie Umiarkowane (Ang. Moderate Drinking):
Co to jest termin, określający wzór picia stanowiący synonim picia intensywnego. Ustala on picie umiarkowanych, nie przynoszących szkody ilości alkoholu. Czasami jednak picie umiarkowane rozumiane jest także picie intensywne (ang. heavy drinking).
Definicja Parafilia:
Co to jest patrz: zaburzenia preferencji seksualnych picie intensywne (ang. heavy drinking).
Definicja Psychodrama:
Co to jest psychoterapeutyczna, stworzona poprzez J.L. Moreno w latach 20. XX w. Bazuje na odgrywaniu poprzez jednostkę różnych ról socjalnych w zaimprowizowanych przypadkach, dzięki czemu doświadcza pewnych picie intensywne (ang. heavy drinking).
Definicja Promocja Zdrowia:
Co to jest skierowany na osoby zdrowe, pozwalający na każdemu człowiekowi powiększenie oddziaływania na swoje zdrowie z sensie jego utrzymania i poprawy. Znaczy zespół działań, których celem jest umocnienie i picie intensywne (ang. heavy drinking).

Leczenie picie intensywne (ang. heavy drinking) znaczenie w Definicje leczenie P .

  • Dodano:
  • Autor: