Do czego służy Dagerotypia. Definicja otrzymywania obrazów fotograficznych. Materiałem.
dagerotypia co to jest

Czy przydatne?

Definicja Dagerotypia

Do czego służy DAGEROTYPIA: Dagerotypia - to wynaleziona w 1839 pierwsza metoda otrzymywania obrazów fotograficznych. Materiałem światłoczułym była warstewka jodku srebra na powierzchni polerowanej i posrebrzonej płytki miedzianej. Obraz ten spowodowany był poprzez parę rtęci. Obraz fotograficzny otrzymany tą sposobem to dagerotyp. Nazwa pochodzi od nazwiska francuskiego wynalazcy Louisa Daguerre'a, współpracownika Josepha-Nicéphore'a Niepce'a.

Definicja Diapozytyw:
Co to jest pozytywowy obraz (monochromatyczny albo wielobarwny) naniesiony na materiał przezroczysty albo wytworzony w jego wnętrzu. By móc go obejrzeć albo zastosować do innych celów konieczne jest użycie dagerotypia.
Definicja Dystorsja:
Co to jest dystorsja pola – wada optyczna układu optycznego polegająca na różnym powiększeniu obrazu w zależności od jego odległości od osi optycznej instrumentu. Jeśli wymienia się ogniskową obiektywu albo dagerotypia.
Definicja Densytometr:
Co to jest urządzenie fotoelektryczne wykorzystywane do pomiaru gęstości optycznej materiałów przeźroczystych i nieprzeźroczystych. Przez wzgląd na w.w. rodzajami pomiarów rozróżnia się densytometry dagerotypia.
Definicja DIN:
Co to jest jest znormalizowaną miarą światłoczułości materiału fotograficznego. Użytkowana w Europie od drugiej połowy XX wieku wyparła normę TGL, a jej nazwa jest akronimem Deutsches Institut für Normung dagerotypia.

Działanie Dagerotypia znaczenie w Słownik na D .

  • Dodano:
  • Autor: