Do czego służy Dagerotypia. Definicja otrzymywania obrazów fotograficznych. Materiałem.
dagerotypia co to jest

Czy przydatne?

Definicja Dagerotypia

Do czego służy DAGEROTYPIA: Dagerotypia - to wynaleziona w 1839 pierwsza metoda otrzymywania obrazów fotograficznych. Materiałem światłoczułym była warstewka jodku srebra na powierzchni polerowanej i posrebrzonej płytki miedzianej. Obraz ten spowodowany był poprzez parę rtęci. Obraz fotograficzny otrzymany tą sposobem to dagerotyp. Nazwa pochodzi od nazwiska francuskiego wynalazcy Louisa Daguerre'a, współpracownika Josepha-Nicéphore'a Niepce'a.

Definicja Diaporama:
Co to jest spektakl audiowizualny, którego tworzywem są nieruchome obrazy w formie przezroczy rzutowanych na ekran i zsynchronizowany z nimi dźwięk. Ścieżkę dźwiękową może stanowić muzyka, nagrane dźwięki dagerotypia.
Definicja Dystorsja:
Co to jest dystorsja pola – wada optyczna układu optycznego polegająca na różnym powiększeniu obrazu w zależności od jego odległości od osi optycznej instrumentu. Jeśli wymienia się ogniskową obiektywu albo dagerotypia.
Definicja Diaskop, Rzutnik Przezroczy:
Co to jest diaskop) - urządzenie projekcyjne wykorzystywane do wyświetlania przezroczy (diapozytywów) na ścianie albo ekranie projekcyjnym. Rzutnik umożliwia prezentację w powiększeniu przezroczy oświetlonych dagerotypia.
Definicja Densytometr:
Co to jest urządzenie fotoelektryczne wykorzystywane do pomiaru gęstości optycznej materiałów przeźroczystych i nieprzeźroczystych. Przez wzgląd na w.w. rodzajami pomiarów rozróżnia się densytometry dagerotypia.

Działanie Dagerotypia znaczenie w Słownik na D .

  • Dodano:
  • Autor: