Do czego służy Dagerotypia. Definicja otrzymywania obrazów fotograficznych. Materiałem.
dagerotypia co to jest

Czy przydatne?

Definicja Dagerotypia

Do czego służy DAGEROTYPIA: Dagerotypia - to wynaleziona w 1839 pierwsza metoda otrzymywania obrazów fotograficznych. Materiałem światłoczułym była warstewka jodku srebra na powierzchni polerowanej i posrebrzonej płytki miedzianej. Obraz ten spowodowany był poprzez parę rtęci. Obraz fotograficzny otrzymany tą sposobem to dagerotyp. Nazwa pochodzi od nazwiska francuskiego wynalazcy Louisa Daguerre'a, współpracownika Josepha-Nicéphore'a Niepce'a.

Definicja Dalmierz:
Co to jest odległościomierz) - przyrząd wykorzystywany do pomiaru odległości bez potrzeby jej przebywania. Działanie dalmierza optycznego bazuje na obserwacji przedmiotu dzięki dwu prawie równoległych dagerotypia.
Definicja Desensybilizacja, Odczulanie:
Co to jest odczulenie to zminimalizowanie albo całkowite zlikwidowanie światłoczułości materiału fotograficznego dzięki substancji degradujących centra czułości. Substancje odczulające to między innymi dagerotypia.
Definicja Diafragma, Przysłona Fotograficzna, Przesłona:
Co to jest fotograficzna, przesłona (gr. diafragma, z łaciny apertura, niem. Blende) – część obiektywu w formie regulowanego otworu na drodze strumienia światła. Użytkowana przeważnie w obiektywach dagerotypia.
Definicja DIN:
Co to jest jest znormalizowaną miarą światłoczułości materiału fotograficznego. Użytkowana w Europie od drugiej połowy XX wieku wyparła normę TGL, a jej nazwa jest akronimem Deutsches Institut für Normung dagerotypia.

Działanie Dagerotypia znaczenie w Słownik na D .

  • Dodano:
  • Autor: