Do czego służy Przewodnia Liczba. Definicja ona odległość lampy od obiektu, z jakiej do obiektu.
liczba przewodnia co to jest

Czy przydatne?

Definicja Liczba przewodnia

Do czego służy LICZBA PRZEWODNIA: Liczba przewodnia (LP) ustala moc lamp błyskowych. Znaczy ona odległość lampy od obiektu, z jakiej do obiektu dotrze odpowiednia liczba światła do poprawnego naświetlenia filmu ISO 100 przy przysłonie f/1. Liczba przewodnia pozwala na obliczenie wartości przysłony przy fotografii z wykorzystaniem lampy, odpowiednio z poniższymi wzorami (przy zwiększaniu czułości musimy adekwatnie zwiększać wartość przesłony, przy przejściu z ISO 100 do 200 czułość wzrasta 2 razy a więc wartość przesłony musimy zwiększyć o pierwiastek kwadratowy z dwóch a więc o 1.4, przy przejściu do ISO 400 wzrasta 4 razy czyli czynnik 2 itd.

Definicja Leica:
Co to jest pochodzi od nazwiska właściciela zakładów: Leitz i od słowa camera) — marka pierwszych fotograficznych aparatów małoobrazkowych. Pierwszy aparat marki Leica skonstruował Oskar Barnack w 1913 roku liczba przewodnia.
Definicja Lampa Ciemniowa:
Co to jest urządzenie emitujące światło nieszkodliwe dla materiałów światloczułych, pozwalające na człowiekowi pracę (poruszanie się, operowanie obiektami) w laboratorium fotochemicznym albo ciemni liczba przewodnia.
Definicja Lampa Błyskowa:
Co to jest urządzenie, które wyzwala wiązkę światła konieczną do właściwego oświetlenia fotografowanego obiektu. Umożliwia wykonywanie zdjęć w niekorzystnych uwarunkowaniach oświetleniowych. Niekiedy dodatkowo liczba przewodnia.
Definicja Luminancja:
Co to jest rozmiar fotometryczna będąca miarą natężenia światła padającego w danym kierunku. Opisuje liczba światła, które przechodzi albo jest emitowane poprzez ustaloną powierzchnię i mieści się w zadanym liczba przewodnia.

Działanie Przewodnia Liczba znaczenie w Słownik na L .

  • Dodano:
  • Autor: