Do czego służy Przewodnia Liczba. Definicja ona odległość lampy od obiektu, z jakiej do obiektu.
liczba przewodnia co to jest

Czy przydatne?

Definicja Liczba przewodnia

Do czego służy LICZBA PRZEWODNIA: Liczba przewodnia (LP) ustala moc lamp błyskowych. Znaczy ona odległość lampy od obiektu, z jakiej do obiektu dotrze odpowiednia liczba światła do poprawnego naświetlenia filmu ISO 100 przy przysłonie f/1. Liczba przewodnia pozwala na obliczenie wartości przysłony przy fotografii z wykorzystaniem lampy, odpowiednio z poniższymi wzorami (przy zwiększaniu czułości musimy adekwatnie zwiększać wartość przesłony, przy przejściu z ISO 100 do 200 czułość wzrasta 2 razy a więc wartość przesłony musimy zwiększyć o pierwiastek kwadratowy z dwóch a więc o 1.4, przy przejściu do ISO 400 wzrasta 4 razy czyli czynnik 2 itd.

Definicja Luksografia:
Co to jest Luksografia - sposób otrzymywania obrazów poprzez bezpośrednie naświetlanie materiałów światłoczułych, na które nałożone są elementy o różnym stopniu przeźroczystości; jeden z rodzajów fotogramu liczba przewodnia.
Definicja Lampa Ciemniowa:
Co to jest urządzenie emitujące światło nieszkodliwe dla materiałów światloczułych, pozwalające na człowiekowi pracę (poruszanie się, operowanie obiektami) w laboratorium fotochemicznym albo ciemni liczba przewodnia.
Definicja Lumen:
Co to jest jednostka miary strumienia świetlnego w układzie SI (jednostka pochodna układu SI) 1 lm = 1cd·sr To jest strumień świetlny wysłany w jednostkowy kąt bryłowy (steradian) poprzez izotropowe punktowe liczba przewodnia.
Definicja Lustrzanka:
Co to jest fotograficzny zaopatrzony w lustro i matówkę. Zadaniem zespołu lustra i matówki jest precyzyjna prezentacja bieżącego kadru. Rozwiązanie takie ma znaczenie przy dokładnym nastawianiu odległości liczba przewodnia.

Działanie Przewodnia Liczba znaczenie w Słownik na L .

  • Dodano:
  • Autor: