Słownik Kanabinole. Leczenie kilku rodzajów substancji psychoaktywnych, przygotowywanych z konopi.
kanabinole co to jest

Czy przydatne?

Definicja Kanabinole

Co to znaczy KANABINOLE: Ogólny termin stosowany dla ustalenia kilku rodzajów substancji psychoaktywnych, przygotowywanych z konopi indyjskich. Zalicza się do nich marihuana, haszysz i olej haszyszowy.Kanabinole zawierają przynajmniej 60 kanabinoidów, z których najaktywniejszym jest czterohydrokannabinol (THC). THC i jego metabolity są wykrywalne w moczu nawet kilka tygodniu po zastosowaniu marihuany.Intoksykacja kanabinolami wywołuje poczucie euforii, lekkości, rozweselenia i relaks. Halucynogenne działanie THC bazuje na odczuwaniu ogólnego stanu dobrego samopoczucia i wyostrzenia doznań zmysłowych, szczególmie wzrokowych i słuchowych. Mogą się pojawiać halucynacje wzrokowe i słuchowe. Używanie kanabinoli upośledza umiejętność zarządzania pojazdem i inne złożone zadania, skutkuje upośledzenie pamięci świeżej, koncentracji uwagi, czsu reakcji, umiejętności uczenia się, koordynacji ruchowej, wyczucia odległości, poczucia czasu i postrzegania bodźców.Ostre zatrucie kanabinolami może wywoływać symptomy psychotyczne: poczucie zmiany otoczenia, własnej osoby, schematu własnego ciałą (na przykład wrażenia wydłużenia kończyn). Mogą się pojawić urojenia.Przy długotrwałym używaniu wzrasta tolerancja na kanabinole i pojawia się uzależnienie. Symptomy głodu wskazują na uzależnienie fizyczne, jednakże nie są tak gwałtowne jak w razie opiatów z racji na powolne eliminowanie narktoyku z organizmu.regularnie kanabinole przyjmuje się z alkoholem, co potęguje działanie obu substancji. Marihuana jest regularnie zażywana jako pierwszy środek, po którym sięga się po inne substancje psychoaktywne.
patrz także: konopie indyjskie, marihuana, haszyszJuczyński Z. (2002), Narkomania. Książka dla nauczycieli, wychowawców i rodziców, Warszawa, Wydawnictwo Lekarskie PZWLLeksykon terminów. Alkohol i narkotyki (1997). Warszawa: Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie
Definicja Kluby Abstynenta:
Co to jest w przygotowaniu kanabinole co to jest.
Definicja Kardiomiopatia Alkoholowa:
Co to jest zwyrodnieniowe mięśnia sercowego, obserwowane u osób po dłuższym, normalnie przynajmniej 10-letnim, okresie ryzykownego picia alkoholu. Normalnie występuje niewydolność obu przedsionków. Częste SA kanabinole definicja.
Definicja Kokaina:
Co to jest otrzymywany z liści koki. Chlorowodorek kokainy ma właściwości znieczulające i był miejscowo użytkowany w stomatologii,, okulistyce i chirurgii, bo ma działanie obkurczające hamujące krwawienie kanabinole co znaczy.
Definicja Kac:
Co to jest intoksykacji będący bezpośrednim następstwem picia w nadmiarze napojów alkoholowych. alkoholowych jego etiologii mogą mieć swój udział inne niż etanol składniki tych napojów. Symptomy fizyczne zwykle kanabinole słownik.

Leczenie Kanabinole znaczenie w Definicje leczenie K .

  • Dodano:
  • Autor: