Słownik Jellinka Typologia. Leczenie alkoholizmu, przedstawiona w książce „The disease koncept of.
typologia jellinka co to jest

Czy przydatne?

Definicja Jellinka Typologia

Co to znaczy TYPOLOGIA JELLINKA: dokonana poprzez Jellinka regulacja alkoholizmu, przedstawiona w książce „The disease koncept of alcoholism” (1960).Alkoholizm alfa — charakteryzujący się uzależnieniem psychicznym, nie przechodzącym w uzależnienie fizyczne, zwany również piciem problemowym, piciem ucieczkowym.Alkoholizm beta — charakteryzujący się powikłaniami somatycznymi, dotyczącymi jednego albo więcej układów organizmu, z ogólnym pogorszeniem stanu zdrowia i skróceniem długości życia.Alkoholizm gamma — charakteryzujący się wzrastającą tolerancją, stratą kontroli i wystepowaniem zespołu abstynencyjnego z chwila zaprzestania picia, zwany również alkoholizmem „anglosaskim”.Alkoholizm delta — charakteryzujący się wzrastającą tolerancją, symptomami zespołu abstynencyjnego i niezdolnością do powstrzymani asię, lecz nie stratą kontroli nad ilością alkoholu wypijanego przy danej okazjiAlkoholizm epsilon — picie okresowe albo napadowe, ciągi picia, zwane czasem dypsomanią.słownik terminów. Alkohol i narkotyki (s. 66) (1997). Warszawa: Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie
Definicja Test Skriningowy:
Co to jest patrz: test przesiewowy typologia jellinka.
Definicja Trauma:
Co to jest patrz: uraz psychiczny typologia jellinka.
Definicja Terapia Podtrzymująca:
Co to jest uzależnienia przez podawanie substytutów substancji psychoaktywnej, od której uzależniony jest pacjent. W relacji do substancji zastępczej występuje uzależnienie krzyżowe i tolerancja krzyżowa.Celem typologia jellinka.
Definicja Tolerancja Krzyżowa:
Co to jest na substancję, z którą nie miało się przedtem do czynienia. Tolerancja taka rozwija się w rezultacie ostrego albo przewlekłego używania innej substancji. Ujawnia się, gdy farmakologicznie czynna typologia jellinka.

Leczenie Jellinka Typologia znaczenie w Definicje leczenie T .

  • Dodano:
  • Autor: