Do czego służy F Bagnet. Definicja fotograficznego wprowadzony w 1959 roku i stosowany do dziś.
bagnet co to jest

Czy przydatne?

Definicja Bagnet F

Do czego służy BAGNET F: Bagnet F to mechanizm mocowania obiektywu do aparatu fotograficznego wprowadzony w 1959 roku i stosowany do dziś poprzez firmę Nikon. Bagnet F ma trzy zaczepy, otwór o średnicy 44 mm i płaszczyznę ogniskowania 46,5 mm. Zamyka się w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Bagnet F to w okolicy Bagnetu K spółki Pentax jeden z dwóch mechanizmów, które nie zostały zmienione albo zaniechane po wprowadzeniu autofocusa. Dlatego jak na razie istnieje powyżej 400 typów obiektywów w znacznej mierze kompatybilnych z aparatami Nikona i kilku innych producentów. Swojej niezawodności i kompatybilności wstecznej bagnet F zawdzięcza szerokie wykorzystanie w urządzeniach przemysłowych. Pojawiły się także obiektywy oznaczone skrótem DX, przystosowane do aparatów cyfrowych. Mimo swojej mechanicznej i elektronicznej kompatybilności nie nadają się one do używania z klasycznymi (analogowymi) aparatami, gdyż wywołują niedoświetlenie pełnowymiarowego kadru. Skutkiem tego niedoświetlenia jest winietowanie.

Definicja Blenda:
Co to jest odblaskowy) - obiekt wykorzystywany do odbicia światła w celu uzyskania odpowiedniego oświetlenia fotografowanego obiektu. W zależności od użytego materiału odbite światło przybiera różne formy bagnet f.
Definicja Bokeh:
Co to jest to transliteracja japońskiego słowa oznaczającego rozmycie, opisującego w fotografii sposób oddawania nieostrości obiektów znajdujących się poza głębią ostrości. Miękkie rozmycie wyodrębnia z tła bagnet f.
Definicja Balans Bieli:
Co to jest jest termin w odniesieniu aparatów cyfrowych i kamer cyfrowych. To jest mechanizm kompensacji barw obrazu zarejestrowanego poprzez matrycę dla temp. barwowej oświetlenia, jakie towarzyszyło wykonaniu bagnet f.
Definicja Barwoczułość:
Co to jest uczulenie emulsji fotograficznej na światło o różnych barwach. Rozróżniamy następujące rodzaje uczulenia: nieuczulone – uczulone tylko na niebieski zakres widma ortochromatyczne – uczulone na bagnet f.

Działanie F Bagnet znaczenie w Słownik na B .

  • Dodano:
  • Autor: